Doświadczenie i nowoczesność

Kancelaria RGW Rocławski Graczyk i Wspólnicy Adwokacka Spółka Jawna powstała w 2007 r. z inicjatywy Piotra R. Graczyka (adwokat) oraz Wojciecha Rocławskiego (radca prawny & Rechtsanwalt).

W toku wieloletniej działalności na rynku usług prawnych Kancelaria RGW wypracowała własny model świadczenia profesjonalnych usług prawnych oparty na doświadczeniu, zrozumieniu specyfiki branży Klienta i poszukiwaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki.

W swojej działalności Kancelaria RGW uwzględnia zarówno zmiany w prawodawstwie, jak i trendy rynkowe oraz rozwój nowoczesnych technologii.

Dzięki już zdobytemu doświadczeniu oraz stałym poszerzaniu kompetencji jesteśmy w stanie zaproponować naszych Klientom usługi prawne wysokiej jakości.

Profesjonalizm i indywidualne podejście

Od początku swojej działalności RGW oferuje pomoc prawną dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców z różnych, w tym także z wyspecjalizowanych i niszowych branż sektora przemysłu i usług.

Kancelaria RGW została utworzona z myślą o Klientach zainteresowanych uzyskaniem profesjonalnej pomocy prawnej, a jednocześnie oczekujących indywidualnego podejścia oraz bezpośredniego i szybkiego kontaktu z prawnikiem.

Zajmujemy się szeroko pojętym prawem gospodarczym, a nasza oferta obejmuje takie dziedziny jak prawo handlowe i prawo spółek, prawo inwestycji, prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne, prawo transportowe, prawo zamówień publicznych, prawo ochrony konkurencji i konsumentów, prawo ochrony środowiska, prawo energetyczne, jak również prawo karne gospodarcze.

Reprezentujemy naszych Klientów w negocjacjach i transakcjach, w sporach sądowych i pozasądowych, w postępowaniach przed urzędami i organami administracji.

Kompleksowa pomoc prawna dla niemieckojęzycznych Klientów

Kancelaria RGW zdobyła renomę i jest rozpoznawalna na rynku usług prawnych między innymi ze względu na bogatą ofertę pomocy prawnej dla przedsiębiorców pochodzących z krajów niemieckojęzycznych.

Doradzamy naszym Klientom z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w ich rodzimym języku i w sposób umożliwiający odnalezienie się w gąszczu polskich przepisów prawa i zrozumienie specyfiki prowadzenia działalności w naszym kraju.

Doradztwo w prawie niemieckim po polsku

Kancelaria RGW oferuje również doradztwo prawne w zakresie prawa niemieckiego dedykowane m.in. polskim przedsiębiorcom obecnym już na niemieckim rynku lub planującym realizację przedsięwzięć gospodarczych za naszą zachodnią granicą.

Od 2014 r. Kancelaria RGW posiada swoje biuro w Berlinie, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze prowadzenie spraw naszych Klientów na terytorium Niemiec.

Szczegółową ofertę RGW w zakresie prawa niemieckiego znajdziecie Państwo na stronie RGW Berlin.

Wykwalifikowany zespół

Zespół Kancelarii tworzą osoby z wykształceniem i uprawnieniami zawodowymi zdobytymi w Polsce i zagranicą (przede wszystkim w Niemczech).

Nasi prawnicy doradzają w języku polskim, niemieckim i angielskim, dlatego możemy zapewnić naszym Klientom asystę przy międzynarodowych transakcjach i sporach.

Z Kancelarią współpracują doradcy podatkowi, specjaliści z zakresu rachunkowości i ekonomiki, tłumacze przysięgli.

W zależności od wymogów danej sprawy zapewniamy interdyscyplinarny team, który w sposób kompleksowy zajmuje się rozwiązaniem problemu Klienta.

Zasięg międzynarodowy

Kancelaria RGW jest stale obecna na międzynarodowym rynku usług prawnych, a nasi prawnicy zdobyli szerokie doświadczenie w sprawach z elementem transgranicznym.

RGW jest członkiem wielu organizacji, wśród których istotną rolę odgrywa CONSULEGIS – stowarzyszenie niezależnych firm prawniczych z całego świata. Kancelaria RGW została przyjęte w poczet członków CONSULEGIS po przeprowadzeniu długiego i dokładnego postępowania kwalifikacyjnego i znalazła się wśród firm prawniczych oferujących usługi najwyższej jakości.

Dzięki rozbudowanym kontaktom międzynarodowym jesteśmy w stanie towarzyszyć naszym Klientom w sprawach z pogranicza rożnych jurysdykcji i systemów prawnych, co niewątpliwie odgrywa dla przedsiębiorców obecnych na wielu rynkach bardzo ważną rolę.