Kancelaria RGW posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie usług adwokackich obejmujących doradztwo w prawie transportowym i obsługę klientów z branży przewozowej i spedycyjnej. Wobec znacznej internacjonalizacji usług transportowych w toku prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem towarów niejednokrotnie mają do czynienia z wątpliwościami natury prawnej, dotyczącymi regulacji krajowego i międzynarodowego prawa transportowego, którymi nasza kancelaria zajmuje się profesjonalnie od wielu lat. Często w skomplikowanych stanach faktycznych niełatwe jest ustalenie zasad odpowiedzialności poszczególnych uczestników przewozu, szczególnie jeśli występuje rozbudowany łańcuch przewoźników. 

Prawo transportowe kancelaria RGW 

Nasi adwokaci wykwalifikowani w obszarze prawa transportowego zapewniają kompleksową pomoc oraz wsparcie, również dla klientów niemieckojęzycznych. Od początków działalności do każdego klienta podchodzimy indywidualnie z całkowitym profesjonalizmem. Dzięki wieloletniemu nasza kancelaria doświadczeniu zdobyła zaufanie klientów w dziedzinie prawa transportowego 

Obsługa prawna przedsiębiorców 

Kancelaria RGW oferuje profesjonalną obsługę w zakresie prawa transportowego świadczoną przez naszych wykwalifikowanych adwokatów z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w toku świadczenia pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców oferujących usługi przewozowe i spedycyjne. Reprezentujemy naszych klientów we wszelkiego rodzaju sprawach i opracowujemy ogólne warunki przewozu. Gwarantujemy wysoką jakość obsługi również dla przedsiębiorców pochodzących z krajów niemieckojęzycznych. Z kancelarią współpracuje zespół specjalistów oraz tłumacze przysięgli, co pozwala na skuteczne i szybkie podejmowanie działań w zakresie prawa transportowego 

Umowy transportowe  

 Kancelarii RGW uzyskasz profesjonalne wsparcie przy przygotowywaniu i negocjowaniu umów przewozowych i spedycyjnych oraz innych umów z zakresu prawa transportowego. Nasz zespół prawników  obsługujących branżę TSL (transport, spedycja, logistyka) towarzyszyć będzie Państwu na każdym etapie przed i po zawarciu umowy. Wspieramy Państwa również przy rozwiązywaniu różnego rodzaju sporów związanych z wykonywaniem umów przewozu i spedycji.   

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych  

Zespół Kancelarii RGW doradza w obszarze krajowego i międzynarodowego (Konwencja CMR)prawa transportowego, co obejmuje również dochodzenie roszczeń odszkodowawczych i obronę przed roszczeniami z tytułu szkody transportowej, w tym roszczeń podwykonawców i dalszych przewoźników.  

Opinie prawne  

Nasi adwokaci, którzy działają w zawodzie od wielu lat w dziedzinie 

prawa transportowego, zajmują się kompleksowym sporządzaniem opinii prawnych dotyczących zatrudniania pracowników, w tym reguł czasu pracy kierowców, metod obliczania wynagrodzenia, wykonywania przewozów poza granicami Polski, przewozu towarów wartościowych i niebezpiecznych itp. Usługi kancelarii RGW w obszarze prawa transportowego są ukierunkowane na Państwa potrzeby i najczęściej występujące problemy związane z przewozem krajowym i zagranicznym.  

Zastępstwo procesowe i prowadzenie postępowań 

portfolio naszej kancelarii znajdziesz bogatą ofertę pomocy prawnej dla przedsiębiorców obejmującą zastępstwo procesowo przed sądami polskimi i niemieckimi w sprawach z zakresu krajowego i międzynarodowego prawa transportowego (Konwencja CMR). Ponadto zajmujemy się  prowadzeniem postępowań przed organami administracji publicznej, w tym przed Wojewódzkimi Inspektorami Transportu Drogowego oraz przed Głównym Inspektorem Transportu Drogowego.  

 

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami na temat usług Kancelarii RGW oferowanych dla branży TSL w zakładce Transport i spedycja.

Skontaktuj się z nami:

Wojciech Rocławski

Wojciech Rocławski

Rechtsanwalt & Radca prawny

e-mail: wro@rgw.com.pl

Anna Porębska, LL.M.

Anna Porębska, LL.M.

Adwokat

e-mail: apr@rgw.com.pl